:. Info o závodu

MEMORIÁL LIBORA PODMOLA - XXIV. ročník
Tříhodinový extrémní cross country maraton dvojic

28. 10. 2023 - od 9:00 do 16:00 hod
samotný závod od 9:00 kategorie Classic Veteran, hlavní závod se jede od 12:00 do 15:00

Závod je pořádán pod záštitou starosty obce Branky a starosty obce Valašské Meziříčí.

Z historie

Závod se pořádá pro připomenutí obrovského českého enduro talentu Libora Podmola, který v roce 1999 tragicky odešel do motoristického nebe.
Podnik je již velmi dobře zapsán v podvědomí veřejnosti i médií díky kvalitní organizaci a skvělému obsazení startovního pole. Každý rok závod navštíví mezi 1 - 3 tisíci návštěvníků.

Na startovní listině každoročně září převážná část české (i slovenské) enduro elity, skvělých závodníků z nižších soutěží včetně nadšených hobby jezdců, do konečného pořadí významně promluví i zástupci jiných motocyklových sportovních odvětví (např. motocross).
Startovní pole v průměru čítá 250 závodníků.
Mezi vítěze závodu patří zvučná jména jako Roman Michalík, Milan Baroš, Štefan Svitko, Josef Kulhavý,…
Závodu se pravidelně v minulosti mimo jiné účastnili např. i úspěšný silniční závodník Lukáš Pešek, mistr Světa FMX Libor Podmol junior, Víťa Kuklík (několikanásobný mistr ČR v enduru, medailová umístění na ME v enduru), atd...

Co nabídne 24. ročník

Vyhlašovat se budou jezdci v kategoriích

  • Profi
  • Hobby
  • Veterán (nad 40 let)
  • Veterán (nad 50 let)
  • Junior - jezdci do 19ti let (tedy ročník 1996 a mladší). Oba členové dvojice musí splňovat tento parametr, aby mohli být do klasifikace třídy JUNIOR zařazeni.

Symbolicky bude také předána cena za nejmladšího a nejstaršího jezdce ve startovním poli.
Startovat mohou pouze dvojice, nikoliv jednotlivci.

Závod je situován na léty prověřenou, kvalitně připravenou trať v Brankách na Moravě. Ta je však každoročně upravena a pozměněna, aby svou náročností a promyšleností byla nejen výzvou pro všechny startující borce, ale také přehledná a zajímavá pro diváky.

Divácké vstupenky budou slosovatelné v tombole o nadstandardní ceny –  elektronika, sportovní vybavení, samozřejmě budou některé z výher potěchou i pro chuťové buňky výherců. :) Jak se stalo železnou tradicí, v tombole bude více než 100 cen.

Memoriál Libora Podmola je akce pro celou rodinu, každý si přijde na své. Mysleli jsme i na nejmenší návštěvníky, kterým případné dlouhé zápolení jezdců může připadnout jednotvárné – mohou si v depu prohlédnout historickou závodní techniku.

Po ukončení závodu, vyhlášení vítězů a předání cen bude velkolepá after párty v CLUBU BONVER ROSA, Valašské Meziříčí, kde závodníci s fandy motorsportu a dalšími návštěvníky v přátelské atmosféře zakončí enduro sezónu.

Skvělou atmosféru závodu i večerní after párty si s Vámi užije také mistr světa FMX Libor Podmol.

Vyhodnocení tomboly probíhá průběžně od cca 13:30 ve stanu ředitelství závodu.

Facebook